Ordinea de zi a şedinţei de joi, 10 decembrie 2015, ora 10.00.

09.12.2015


Trimiteteţi articolul prin email title=

Programul de lucru - orele 10.00 - 15.00 (cu pauză 30 de minute)

I. Informare a Compartimentului Relații Europene cu privire la inchiderea dosarului EU Pilot cu titlul “Implementarea reglementărilor de protecție a minorilor în România - libera circulație a serviciilor“.

II. Informare privind Reuniunea Comitetului de Contact al DSMAV (Bruxelles)

III. Adresa nr.11136/03.12.2015 de la ERGA - procedură scrisă pentru aprobarea prin vot a rapoartelor ERGA, a planului de lucru pentru anul 2016 și a alegerii Vicepreședintelui ERGA - cu pdv al Compartimentului Reglementări

IV. Adresa nr.11087/02.12.2015 de la Departamentul pentru Relația cu Parlamentul - propunerea legislativă de modificare a Legii sănătății mintale și a protecției persoanelor cu tulburări psihice - cu pdv al Compartimentului Reglementări.

V. Solicitări prelungiri licențe audiovizuale: 1. S.C. MINISAT TELECOM SRL Târgovişte pentru postul Radio Minisat din Moroeni şi Găeşti

2. S.C. UNIVERSUL DÂMBOVIŢEAN SRL Târgovişte pentru postul White FM din Târgovişte

3. S.C. GLOBAL NEXT MEDIA Suceava pentru postul Impact FM din Putna, cu modificare licenţă

4. S.C. ABC PLUS MEDIA SA Oradea pentru postul Naţional FM din Turnu Măgurele

5. S.C. MARIA RADIO ERDELY SRL Oradea pentru postul Maria Radio cu difuzare prin satelit

VI. Modificări licențe audiovizuale:

1. S.C. VOCEA EVANGHELIEI SRL Bucureşti pentru postul 9FM din Moldova Nouă – modificare structură şi denumire serviciu de programe

2. SOCIETATEA ROMÂNĂ DE RADIODIFUZIUNE pentru postul Arad FM

3. S.C. OLCAB TELECOM SRL Ipoteşti/Suceava pentru postul Olcab TV din Ipoteşti - modificare distribuitor de servicii, structură serviciu de programe şi inserare fundal sonor

4. S.C. TV SAT 2002 SRL Rm. Sărat pentru postul TVSudEst din Rm. Sărat – modificare structură serviciu de programe pentru difuzarea programului pe satelit şi modificare (extindere) zonă de difuzare şi structură serviciu de programe pentru difuzarea programului prin reţele de comunicaţii electronice

5. S.C. TOP BBB VIDEO SRL Tg. Jiu pentru postul Accent TV din Tg. Jiu - modificare structură serviciu de programe şi distribuitori de servicii

6. BISERICA PENTICOSTALĂ SFÂNTA TREIME BISTRIŢA pentru postul Radio Bistriţa modificare structură serviciu de programe

7. SC MEDIA EST VISION SRL Năvodari pentru postul Litoral TV din Năvodari - modificare structură serviciu de programe şi distribuitori de servicii

8. S.C. RCS & RDS SA pentru postul Digi 24 regional – modificare structură servicii de programe 9. S.C. REGIO MEDIA PRODUCTION SRL Zalău pentru postul Regio TV Transilvania – modificare acţionariat societate, structură serviciu de programe, zonă de difuzare din locală în regională

VII. Solicitări cedări licențe audiovizuale:

1. S.C. SPORT KLUB TV SRL către S.C. DOQ MEDIA TV SRL pentru postul DOKU KLUB, cu modificare structură serviciu de programe şi denumire-DOQ.

2. S.C. DELTA PROD-SERVICE SRL către S.C. KRYSTAL ECO SERV SRL pentru postul Radio Delta din Ocna Mureş

3. S.C. DIRECT GLOBAL MEDIA SRL către S.C. FRESH FM SRL pentru postul Radio Arena din Călăraşi cu modificare structură serviciu de programe şi denumire-Fresh FM.

4. S.C. RADIO CAMPUS SRL către S.C. FRESH FM SRL pentru postul Radio Campus din Urziceni cu modificare structură serviciu de programe şi denumire-Fresh FM.

VIII. Decizii de autorizare.

IX. Adresa nr. 9896/04.11.2015 de la S.C. VITAN ESTATES SRL cu pdv. SJR si adresa nr. 10359/10.11.2015 de la S.C. EXTENDED STAR SRL.

X. Rapoarte ale Serviciului Inspecție:

1. S.C. Cablex SRL Bistrița/Cablex TV Cireșoaia;

2. S.C. Radio City FM SRL București/Click FM Sibiu - intrerupere difuzare serviciu de programe mai mult de 96 de ore;

3. S.C. Tele M SRL Iași/Tele M Iași - reclamațiile nr.7712/07.10.2015/rev în 09.10.2015

4. S.C. MDI-Fleisch SRL Târgoviște - MDI TV - reclamația nr.7355/05.11.2015 - rev

5. S.C. MGR Advertising SRL - reclamația nr.8851/07.10.2015

XI. Diverse